Lotus
تایلند ، سرزمین هزار معبد
سفر به تایلند، سرزمین بودا و دیدنی های هزار معبد، بانکوک و پاتایا
thailand - تایلند -0 thailand - تایلند -1 thailand - تایلند -2 thailand - تایلند -3 thailand - تایلند -4 thailand - تایلند -5 thailand - تایلند -6 thailand - تایلند -7
صفحه اصلی

برای سفر به تایلند بدانیم مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط زمزم افتخاری   
چهارشنبه, 18 شهریور 1388 ساعت 10:11

 

آنچه یک توریست برای سفر به تایلند باید بداند....

 

 

 

 

 


بهترين زمان براي سفر به تايلند چه وقت میباشد؟

(high season)نوامبر تا اوايل اوريل در تايلند شلوغترين زمان است حدود 28 درجه سانتيگراد با نسيمي ملايم و  شرايط آب و وايي عالي  مخصوصا در سواحل...!

(peak season-کريسمس) :هوا خوب است.اما لازم است پيش بيني براي  رزور هتلها وپروازها به خاطر شلوغي زياد اين فصل  بخصوص در پوکت...

(low season)مي تا اکتبر-هوا هنوز خوب است با روزهاي اغلب افتابي همراه با رگبارهاي منقطع و پراکنده که زياد طول نميکشد و قطعا سفرها و فعاليتها را مختل نميکند.قيمتهاي پايين؛شرايط مناسب سرويس دهي و سواحل آرامتر  مشخصه اين فصل مي باشند.

 آيا رزرو جا قبل از سفر لازم است؟
در فصل شلوغي ضروري است مخصوصا در کريسمس.
رزرو آنلاين امکان انتخاب هتل و تسهيلات بهتر را به شما ميدهد ;که البته انتخاب با خودتان است محدوده کاملي از مکانهاي مختلف وجود دارد از ويلاهاي ييلاقي گرفته  تا هتلهاي 5ستاره ;...ممکن است شما مکان ارام و بدور از شلوغي را دوست داشته باشيد و يا عاشق شور و تحرک باشيد. با تغيير فصل قيمتها و شرايط و تسهيلات تغيير ميکند  .

آيا به ويزا نياز داريم؟
اغلب مليتها براي ديدن تايلند به ويزاي توريستي يا ترانزيت نياز دارند اما بعلت تغيير مداوم مقررات توصيه ميشود قبل از تعيين  تاريخ سفر با سفارت يا کنسولگري تايلند در محل تماس گرفته شود. 

در تايلند چه ولتاژي استفاده ميشود؟آيا نياز به ادابتور داريم؟
ولتاژ برق 220 ولت است اما اگر به آدابتور نياز داشتيد مي توانيد  آنرا از فروشگاهها خريداري کنيد.


آيا تايلند کشوري امن است؟
دولت تايلند در تمام مناطق اصلي توريستي اقدامات احتياطي لازم را انجام داده تا توريستها را از امنيت عمومي مطمئن کند
اگر چه تايلند نسبت به مليتهاي ديگر مجرم کمتري داردبا این حال  رعایت بعضی نکات ضروری است.
اسناد سفر؛پول؛کارتهاي اعتباري؛و چکهاي مسافرتي را تا جايي که امکان دارد  در جاي امن نگهداري کنيد .پول نقد زيادي را حمل نکنيد و کيفتان را هميشه نزديک خود نگه داريد. تا موتورسواران کيف قاب نتوانند آنها را از شما جدا کنند.

در نقاط توريستي با دلالان و فروشندگان و دريافت کنندگان سفارش با احتياط برخورد کنيد( برای جلوگیری از هر گونه برخورد فیزیکی)
در مسافرتهاي طولاني ممکن است با افرادي برخورد کنيد که با پيشنهاد نوشيدني و يا خوراکي  به شما سعي کنند با شما  دوست شوند(چه بسا خوراکی مسموم به شما بخورانند)
مراقب باشيد .... گول اين افراد را نخوريد!

آیا  مردم تایلند می توانند انگلیسی صحبت کنند؟
انگلیسی بطور گسترده توسط مردم بومی تایلند صحبت میشود  اما در سطوح مختلف!
البته تایی ها خیلی تلاش میکنند به شما کمک کنند اما اگر تنها چند لغت تایی بدانید بطور عجیبی خوشحال میشوند.

چه لباسهایی با خود بیاوریم؟
لباسهای کتانی و نخی گشاد و راحت و سبک برای این اب و هوا مناسب میباشند .بانکوک پایتخت است. اگر شما لباسهای معمول و پذیرفته شده بپوشید  بیشتر مورد احترام قرار خواهید گرفت ;ما اگر لباسهای نامرسوم و نامعمول در عرف بپوشید مثل لباس زیر مردانه. ;.بعنوان یک رفتار غیر مودبانه محسوب شده و حتی اجازه ورود به بعضی  اماکن  به شما داده نخواهد شد مثل گراند پالاس.


چه چیزهایی میتوانم یا نمیتوانم با خود بیاورم؟
از ورود داروهای غیر قانونی؛اسلحه گرمِ، ساعت هاي گرانبهاوياجواهرالات جلوگیری میشود.
وارد کردن تا 200 عدد سیگار ؛لباسهای شخصی ؛لوازم آرایشی   و وسایل الکترونیک شخصی مجاز است.
همراه داشتن بيشتر از يك باكس سيگار براي اتباع تايلندهم  محكوميت شديدي مي تواندبه همراه داشته باشد.
(جالب است بدانید:مغازه ها نمي توانندسيگاررا در محل ديد مشتري هاي خودقراردهندحتی در تلويزيون تايلندهم سيگاركشيدن افراد، مشروبات الکلی و  هفت تير( اسلحه ) راسانسورمي كنند.
در فرودگاه هاي تايلنداتاقك هاي كوچكي براي كشيدن سيگار تعبيه شده است .  وسيگاركشيدن درجاههاي ديگرمثل فروشگاهها و داخل تاکسي و ترن  و مترو هم ممنوع است.
پول نقد خارجی به هر مقدار و بدون هیچگونه محدودیت میتواند وارد شود.
مسافران باید به دو لاین قرمز و آبی در فرودگاه توجه داشته باشند ;اين دولاين درخصوص اظهارنامه مي باشد. لاين سبز مربوط به كساني است كه كالاي خاصي ندارندومي توانند ازآن عبورنمايند...
ولي چنانچه كسي كه مثلا ساعت هاي گرانبهاوياجواهرالات ويابيشتراز يك بوكس سيگاربهمراه داردازاين لاين بخواهدعبورنمايدومامورين
او رادستگيرنمايند علاوه برمصادره اموال مي تواندمحكوميت هم به همراه داشته باشد!  


چه نوع غذاهایی میتوانم د رتایلند پیدا کنم؟

همه چیز!!!   از غذاهای محلی تایی تا فرانسوی ؛ایتالیایی؛ژاپنی؛چینی؛  مکزیکی؛هندی و حتی ایرانی...   برای احتیاط از بین غذاها و شیدنی ها غذایی که بنظر تازه میرسد را انتخاب کنیداگر در غذاخوریهای سرباز میخواهید غذا بخورید غذایی سفارش دهید که جلوی چشم ما تهیه و پخت میشود   و از خوردن سبزیجات خام پرهیز کنید چرا که ممکن است درست    شسته نشده باشد   میوه تازه و تمیز استفاده کنید و  آب معدنی برای نوشیدن مصرف کنید.

 

آیا می توانم غذای حلال در تایلند پیدا کنم?

در همه جای تایلند میتوان غدای حلال پیدا کرد.    


آیا تایلند مکانی مناسب برای آوردن بچه ها میباشد؟
تعداد زیادی از خانواده ها که هر ساله از پوکت بازدید میکنند تایلندرا مکانی مطمئن برای تعطیلات خانوادگی میدانند. تایلندیها پذیرای بچه ها بوده و با آنها مدارا میکنند. در تایلند برای بچه های بزرگتر ورزشهای آبی ؛مینی گلف و بولینگ وجود دارد. برای حفظ سلامتی بچه ها بایستی مراقب بود تا دستهایشان را بشویند و از آب آشامیدنی معدنی استفاده کنند.

در تایلند برای بچه ها چه امکاناتی وجود دارد؟
بیشتر بچه ها تنها از بودن در ساحل لذت میبرن اما اگر خسته شدند میتوانند اسب سواری؛ فیل سواری ؛ویا از آکواریوم و یا باغ وحش
و بازارهای سرباز دیدن کنند.


در تایلند از چه نوع کارت اعتباری میتوان استفاده کرد؟
در هتلهای بزرگ و برخی از رستورانها ویزا کارت و مستر کارت بطور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. اما مهمانپذیرها؛مغازه ها  و بسیاری از رستورانها کارت اعتباری را نمی پذیرند. برای گرفتن پول نقد با استفاده از کارت اعتباری میتوان از دستگاهATM استفاده کرد. و البته ارزانترین راه برای دستیابی به پول رایج تایلند(بات) همین است.  دستگاههای ATM در تمام نقاط شهر وجود دارد.آیا در تایاند در طول سال فستیوالهای دیدنی برگزار میشود؟

در طول سال فستیوالهآی متعددی برگزار میشود.برخی از آنها هر ساله در تاریخ معینی برگزار میگردند در حالیکه   برخی دیگر تاریخ ان از یک سال به سال دیگر تغییر میکند.   برای دیدن فهرست  فستیوالهای مرسوم در این کشور این لینک را چک کنید..   
http://www.thailandlife.com/festival.html

منبع:

http://www.thailandtravelguide.com

 

آخرین بروز رسانی در سه شنبه, 03 مرداد 1391 ساعت 00:06

نظر سنجی

به نظر شما مهمترین مشکل گردشگران ایرانی در تایلند کدامیک از موارد زیر است؟
 

آمار

بازدیدکنندگان : 195933
ما 3 مهمان آنلاین داریم
صفحه اصلی | درباره تایلند | فرهنگ و آموزش | اقتصاد | توریسم | روابط خارجی | انجمن دوستی ایران و تایلند | ایرانیان مقیم تایلند